Infolinia
Call Center
32 728 30 26

Lataj na Cypr od 199 zł

1 osoba

Leć na Cypr (LCA) z pozostałych lotnisk w Polsce już od 199,00 PLN

Loty na Trapani

Katowice - Larnaka

od 2016-10-01 do 2016-11-04
od 119.00 zł
katowice - Trapani
Loty na Trapani

Warszawa - Larnaka

od 2020-10-26 do 2021-03-25
od 119.00 zł
warszawa - Trapani
Loty na Trapani

Kraków - Larnaka

od 2020-10-26 do 2021-03-21
od 139.00 zł
krakow - Trapani
Loty na Trapani

Wrocław - Larnaka

od 2020-10-25 do 2021-03-22
od 119.00 zł
wroclaw - Trapani

 

Loty na wyspe Cypr

Międzynarodowy port lotniczy Cypr-Larnaka to główne i największe lotnisko na Cyprze. Lotnisko Larnaka położone jest w odległości 8 km od centrum Larnaki. Obsługuje 30 międzynarodowych linii lotniczych. Rocznie korzysta z niego ok. 5 milionów pasażerów. Na lotnisko można dostać się głównie korzystając z taxi, ponadto większość hoteli oferuje możliwość skorzystania z minibusa, które kursują bezpośrednio na lotnisko.

W sezonie letnim 2020 loty na trasie Kraków-Pafos odbywają się liniami Ryanair. Połączenia z krakowskich Balic startują dwa razy w tygodniu, w środy o godz 06:10, lądowanie w Pafos o godz 10:10 i w niedziele o godz 09:55-13:55. Loty z Pafos do Krakowa także 2 razy w tygodniu, w środy (10:35-12:45) i w niedziele (07:20-09:30). Tanie linie Wizzair udostępniają bezpośrednie loty z Krakowa do Larnaki. Loty w sezonie letnim 2020 odbywają się dwa razy w tygodniu w środy oraz niedziele. Wyloty z krakowskich Balic o godz 05:45, lądowanie w Larnaka o godz 09:55. Połączenia powrotne z Larnaki do Krakowa także 2 razy w tygodniu (środy, niedziele) o godz 10:35-12:55. Rezerwacja lotów na trasie Kraków Cypr online lub telefoniczna.


Cypr zwany także Wyspą Afrodyty to górzysta wyspa położona na Morzu Śródziemnym-trzecia co do wielkości po Sycylii i Sardynii. Wyspa leży u wybrzeży Turcji, Syrii i Lizbony. Wzdłóż jej północnego wybrzeża ciągnie się łańcuch górski Karpason, a w południowo- zachodniej części wyspy-góry Troodos. Pomiędzy nimi znajduje się równina Mesaria. Stolicą Cypru jest Nikozja, językiem urzędowym – grecki.


Cypr to nie tylko piaszczyste, złote plaże ale także ogromne bogactwo kultury, zabytków i tradycji. Głównymi atrakcjami turystycznymi są; stolica Nikozja, miasto Pafos- które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Nea Pafos-gdzie znajdują się ruiny świątyni Afrodyty, plaże na południe od Larnoki, meczet Hala Sultan, twierdza krzyżowców Kolossi, kościoły i klasztory w Yeraskipoy i Letimbou, starożytne miasto Salamino.


Ponadto na Cyprze mamy możliwość aktywnego wypoczynku. Ogromny wybór sportów wodnych, pola golfowe aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaros, rejsy wodne zapewniają atrakcyjny wypoczynek. Cypr jest małym państwem lecz dzięki bogatej ofercie turystycznej cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Sezon na wyspie trwa cały rok. 39 plaż na wyspie posiada certyfikat “błękitnej flagi” świadczący o jej czystości.


Na wyspie panuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Najcieplej jest od maja do października gdzie temperatura sięga od 26 do 32 stopni Celsjusz. W najzimniejszych miesiącach średnia temperatura wynosi 17stopni. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku.

Aktualne loty Warszawa(WAWA) - Cypr (LCA)

Wylot
Czas podróży: 3h 25m / Bezpośrednio
W6 1551
W6
2020-12-17 06:15 Warszawa (WAW)
2020-12-17 10:40 Larnaka (LCA)
Przylot
Czas podróży: 3h 30m / Bezpośrednio
W6 1552
W6
2020-12-24 11:20 Larnaka (LCA)
2020-12-24 14:50 Warszawa (WAW)
Lot Warszawa - Cypr 1
Cena: 251 PLN
Wylot
Czas podróży: 3h 25m / Bezpośrednio
W6 1551
W6
2020-12-17 06:15 Warszawa (WAW)
2020-12-17 10:40 Larnaka (LCA)
Przylot
Czas podróży: 21h 5m / 1 przesiadka
2020-12-23 15:20 Larnaka (LCA)
2020-12-24 12:25 Warszawa (WAW)
1
W6 4595
2020-12-23 15:20 Larnaka (LCA)
2020-12-23 18:55 Paryż (BVA)
W6
2
FR 4055
2020-12-24 09:10 Paryż (BVA)
2020-12-24 11:25 Warszawa (WMI)
FR
Lot Warszawa - Cypr 2
Cena: 297 PLN

Aktualne loty Kraków(KRK) - Cypr (LCA)

Wylot
Czas podróży: 13h 55m / 1 przesiadka
2020-12-02 06:10 Kraków (KRK)
2020-12-02 21:05 Larnaka (LCA)
1
W6 5013
2020-12-02 06:10 Kraków (KRK)
2020-12-02 07:40 Doncaster (DSA)
W6
2
W9 5913
2020-12-02 14:10 Doncaster (DSA)
2020-12-02 21:05 Larnaka (LCA)
W9
Przylot
Czas podróży: 14h 30m / 1 przesiadka
2020-12-09 06:20 Larnaka (LCA)
2020-12-09 20:50 Kraków (KRK)
1
W6 4561
2020-12-09 06:20 Larnaka (LCA)
2020-12-09 08:10 Ateny (ATH)
W6
2
FR 2610
2020-12-09 18:25 Ateny (ATH)
2020-12-09 19:50 Kraków (KRK)
FR
Lot Kraków - Cypr 1
Cena: 357 PLN
Wylot
Czas podróży: 13h 55m / 1 przesiadka
2020-12-06 06:10 Kraków (KRK)
2020-12-06 21:05 Larnaka (LCA)
1
W6 5013
2020-12-06 06:10 Kraków (KRK)
2020-12-06 07:40 Doncaster (DSA)
W6
2
W9 5913
2020-12-06 14:10 Doncaster (DSA)
2020-12-06 21:05 Larnaka (LCA)
W9
Przylot
Czas podróży: 14h 30m / 1 przesiadka
2020-12-09 06:20 Larnaka (LCA)
2020-12-09 20:50 Kraków (KRK)
1
W6 4561
2020-12-09 06:20 Larnaka (LCA)
2020-12-09 08:10 Ateny (ATH)
W6
2
FR 2610
2020-12-09 18:25 Ateny (ATH)
2020-12-09 19:50 Kraków (KRK)
FR
Lot Kraków - Cypr 2
Cena: 357 PLN

Aktualne loty Wrocław(WRO) - Cypr (LCA)

Wylot
Czas podróży: 35h 40m / 2 przesiadki
2020-12-09 21:55 Wrocław (WRO)
2020-12-11 10:35 Larnaka (LCA)
1
FR 8408
2020-12-09 21:55 Wrocław (WRO)
2020-12-09 23:05 Londyn (STN)
FR
2
FR 11
2020-12-10 12:15 Londyn (STN)
2020-12-10 17:45 Ateny (ATH)
FR
3
W6 4562
2020-12-11 08:55 Ateny (ATH)
2020-12-11 10:35 Larnaka (LCA)
W6
Przylot
Czas podróży: 3h 35m / Bezpośrednio
W6 4581
W6
2020-12-17 06:50 Larnaka (LCA)
2020-12-17 10:25 Wrocław (WRO)
Lot Wrocław - Trapani 1
Cena: 310 PLN
Wylot
Czas podróży: 26h 50m / 2 przesiadki
2020-12-10 06:45 Wrocław (WRO)
2020-12-11 10:35 Larnaka (LCA)
1
FR 8406
2020-12-10 06:45 Wrocław (WRO)
2020-12-10 07:55 Londyn (STN)
FR
2
FR 11
2020-12-10 12:15 Londyn (STN)
2020-12-10 17:45 Ateny (ATH)
FR
3
W6 4562
2020-12-11 08:55 Ateny (ATH)
2020-12-11 10:35 Larnaka (LCA)
W6
Przylot
Czas podróży: 3h 35m / Bezpośrednio
W6 4581
W6
2020-12-17 06:50 Larnaka (LCA)
2020-12-17 10:25 Wrocław (WRO)
Lot Wrocław - Trapani 2
Cena: 325 PLN

Aktualne loty Katowice(ktw) - Cypr (LCA)

Wylot
Czas podróży: 3h 10m / Bezpośrednio
W6 1251
W6
2020-12-16 16:00 Katowice (KTW)
2020-12-16 20:10 Larnaka (LCA)
Przylot
Czas podróży: 3h 25m / Bezpośrednio
W6 1252
W6
2020-12-23 20:45 Larnaka (LCA)
2020-12-24 00:10 Katowice (KTW)
Lot Katowice - Cypr 1
Cena: 240 PLN
Wylot
Czas podróży: 20h 55m / 2 przesiadki
2020-12-13 12:35 Katowice (KTW)
2020-12-14 10:30 Larnaka (LCA)
1
FR 1003
2020-12-13 12:35 Katowice (KTW)
2020-12-13 14:20 Dortmund (DTM)
FR
2
W6 2842
2020-12-13 18:50 Dortmund (DTM)
2020-12-13 20:25 Wiedeń (VIE)
W6
3
W6 2827
2020-12-14 06:20 Wiedeń (VIE)
2020-12-14 10:30 Larnaka (LCA)
W6
Przylot
Czas podróży: 3h 25m / Bezpośrednio
W6 1252
W6
2020-12-23 20:45 Larnaka (LCA)
2020-12-24 00:10 Katowice (KTW)
Lot Katowice - Cypr 2
Cena: 313 PLN